BIP
1. SKRZYDŁO LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
5. Lat 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego
07.10.2014
oraz 60 lat działalności klubu wojskowego

W dniu 3 października 2014r. w Świdwinie odbyły się obchody 5. rocznicy powstania 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego i 60-lecia działalności klubu wojskowego. Pierwsza część uroczystości odbyła się na Placu Konstytucji 3 Maja w centrum Świdwina, druga w klubie 1.Skrzydła Lotnictwa Taktycznego. Rocznicowe uroczystości odbyły się z udziałem kompanii honorowej wystawionej przez 21. Bazę Lotnictwa Taktycznego z udziałem wszystkich pocztów sztandarowych podległych jednostek wojskowych i Orkiestry Wojskowej ze Szczecina. Wyróżniający się żołnierze i pracownicy wojska odebrali z rąk Dowódcy 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego gen. bryg. pil. Tadeusza MIKUTELA wyróżnienia i nadane przez Ministra Obrony Narodowej odznaczenia.

Klubowa część uroczystości obejmowała cztery elementy: wystąpienie rocznicowe Dowódcy 1.SLT, wspomnienia byłych kierowników klubu wojskowego, aukcję obrazów poplenerowych i koncert orkiestry wojskowej ze Szczecina. W trakcie wystąpienia Dowódcy Skrzydła, mogliśmy oglądać prezentacje multimedialną zdjęć z najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ostatnich pięciu latach. Wspomnienia byłych kierowników klubu wojskowego z uwagi na charakter uroczystości ograniczone zostały tylko do 3 wystąpień, które najbarwniej opowiadał ppłk w st. spocz. Jan KĘDRAK, który przez 20 lat kierował klubem garnizonowym.  Na zakończenie tej części byłym pracownikom klubu wręczono rocznicowe upominki.

Aukcja obrazów, z której dochód przeznaczono na rehabilitację i serwis protezy lewej nogi st. szer. Jakuba MICHALAKA, maiła także dodatkowy element w postaci podziękowań za pomoc w zakupie protezy, które rodzina skierowała do kilku osób, które przyczyniły się do tak szybkiego zebrania funduszy i zakupu protezy ( Jakubowi amputowano nogę w wyniku wypadku samochodowego). Aukcja obrazów przebiegła bardzo sprawnie, a zebrana kwota zasili konto, dzięki czemu Jakub szybciej wróci do sprawności fizycznej.  

Na zakończenie oficjalnych obchodów 5. rocznicy powstania 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego oraz 60-lecia obchodów działalności klubu wojskowego, wysłuchaliśmy koncertu Orkiestry Wojskowej ze Szczecina.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     mjr Wiesław Gasek

 .

foto: sierż Robert Duda

 

 

                                                                                

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych