BIP
1. SKRZYDŁO LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
Nowy Zastępca Dowódcy
03.10.2018
W pierwszych dniach października 2018 r. płk mgr inż. pil. Piotr Iwaszko objął obowiązki Zastępcy Dowódcy 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie. Dotychczas pełnił obowiązki Dowódcy 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim.

Z tej okazji żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej Dowództwa Skrzydła pogratulowali nowemu Zastępcy Dowódcy awansu na wyższe stanowisko służbowe. Jednocześnie życzymy Panu Pułkownikowi powodzenia w realizacji zadań wynikających z podjętego wyzwania. Niech służba w Dowództwie 1. SLT przyniesie Panu wiele satysfakcji i zadowolenia oraz uznanie w oczach najbliższych, przyjaciół i przełożonych.
Wszystkiego najlepszego!
Kadra i pracownicy ron Dowództwa 1. SLT

****
Płk mgr inż. pil. Piotr IWASZKO – pilot pierwszej klasy z uprawnieniami instruktora oraz pilota doświadczalnego. Wielokrotny uczestnik ćwiczeń w kraju i za granicą oraz międzynarodowych pokazów lotniczych jako pilot pokazowy. Dowódca Polskiego Kontyngentu Wojskowego w składzie Sił Sojuszniczych Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego w misji wojskowego nadzoru przestrzeni powietrznej Litwy, Łotwy i Estonii „ORLIK 6”. Za osiągnięcia w służbie wojskowej wyróżniony między innymi Lotniczym Krzyżem Zasługi z Mieczami.

Zdjęcia: Konrad Kiferd

st.chor.szt. Robert Skowron


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych