BIP
1. SKRZYDŁO LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
Gratulacje dla Dowódcy
15.11.2018
10 listopada 2018 r. Prezydent RP Andrzej Duda w Pałacu Prezydenckim wręczył nominacje generalskie. Jednym z uhonorowanych był Dowódca 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego gen. bryg. pil. Ireneusz Starzyński.

13 listopada br., pierwszego dnia po zakończeniu uroczystych obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości, kadra i pracownicy resortu obrony narodowej Dowództwa 1. SLT mieli okazję złożyć swojemu Dowódcy gratulacje z okazji mianowania na pierwszy stopień generalski. Zebrali się więc wszyscy obecni. Był tort, upominek, a przede wszystkim, wiele ciepłych słów i gratulacji. Wyraźnie wzruszony takim przyjęciem Dowódca podziękował za życzenia oraz stwierdził, że jego awans jest zasługą wszystkich żołnierzy i pracowników 1. SLT. „To dzięki Waszej pracy, zaangażowaniu i poświęceniu, jako Skrzydło, zyskaliśmy uznanie na najwyższych szczeblach dowodzenia w Wojsku Polskim” – powiedział.

Panie Generale – służba i praca pod Pana dowództwem jest dla nas wszystkich ogromnym zaszczytem. Z tej szczególnej okazji życzymy Panu wielu sukcesów, wytrwałości, wyrozumiałości, satysfakcji i dumy z bycia żołnierzem, pilotem, a nade wszystko Dowódcą 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego. Niech dalsza służba Ojczyźnie będzie dla Pana honorem oraz spełnieniem życiowej misji jako Polak i jako żołnierz.
Z życzeniami zdrowia, żołnierskiego szczęścia oraz wszelkiej pomyślności, także w życiu prywatnym
kadra i pracownicy ron
Dowództwa 1. SLT

*************

Gen. bryg. pil. Ireneusz Starzyński jest pilotem-instruktorem klasy mistrzowskiej, z nalotem ponad 2100 godzin. Wyszkolił kilka pokoleń pilotów samolotu Su-22. Brał czynny udział w wielu ćwiczeniach krajowych i zagranicznych.
W 1992 r. ukończył dęblińską „Szkołę Orląt”. Po promocji został skierowany do 40. pułku lotnictwa myśliwsko-bombowego w Świdwinie. W 1996 r. ukończył Wojskowy Kurs Doskonalenia Oficerów dla dowódców i szefów służb pododdziałów lotniczych lotnictwa myśliwsko-bombowego. W latach 2000-2002 był słuchaczem Akademii Obrony Narodowej na Wydziale Lotnictwa i Obrony Powietrznej – studia wyższe na kierunku dowódczo – sztabowym w zakresie dowodzenia wojskami. W latach 2004-2005 oraz 2007-2008 ukończył studia podyplomowe w AON na Wydziale Strategiczno-Obronnym w zakresie operacyjno –strategicznym. W latach 2015-2016 był słuchaczem Akademii Wojennej Sił Powietrznych USA – Air War College, Maxwell Air Force Base USA w ramach podyplomowych studiów polityki obronnej.
Od 11.01.2017 r. jest Dowódcą 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie.

 

 

st.chor.szt. Robert Skowron


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych