BIP
1. SKRZYDŁO LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
Święto 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego
14.11.2018
Święto 1. SLT połączone z 20-leciem nadania Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 imienia Lotników Polskich.

W piątek, 28.09.2018 r. odbyły się uroczyste obchody Święta 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego połączone z 20. rocznicą nadania imienia Lotników Polskich Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Świdwinie.
Główna część uroczystości odbyła się w sali widowiskowej Klubu 1. SLT. Na wstępie, Dowódca 1. SLT płk dypl. pil. Ireneusz Starzyński oraz Dyrektor SP nr 3 Pani Izabella Starzyńska, w swoich przemówieniach okolicznościowych, przywitali zgromadzonych gości oraz przedstawili krótki rys historyczny zarządzanych przez siebie placówek. Następnie, uczniowie SP nr 3 z udziałem grona pedagogicznego, pod hasłem „Uczymy dla Niepodległej”, zaprezentowali niezwykle atrakcyjny program artystyczny. Warto zaznaczyć, że występujący wykazali się ogromną odwagą, prezentując swoje talenty wokalno-taneczne przed tak liczną publicznością.
W dalszej kolejności, już w obecności sztandarów 1. SLT i Szkoły, zostały odczytane decyzje i rozkazy po czym wyczytani żołnierze, pracownicy ron 1. SLT oraz przedstawiciele grona pedagogicznego, z dumą odbierali nagrody i wyróżnienia za swój wkład i zaangażowanie w codziennej pracy. Na zakończenie pierwszej części obchodów Dowódca Skrzydła i Dyrektor Szkoły podpisali porozumienie o wzajemnej współpracy.
Kolejnym punktem obchodów była symboliczna zmiana nazwy jednej z ulic „wojskowego” osiedla. Zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Świdwin dotychczasowa nazwa została zmieniona i ulica otrzymała nazwę Gen. Bryg. Jacka Bartoszcze. Po odsłonięciu tabliczki orkiestra wojskowa odegrała utwór „Marsz Lotników”. Była to doskonała zapowiedź kolejnego punktu uroczystości – odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Lotnikom Polskim w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3. Odsłonięcia tablicy dokonali przedstawiciele uczniów, rodziców oraz nauczycieli Szkoły.
Zaproszeni goście otrzymali pamiątkowe medale 1. SLT z limitowanej edycji, wykonanej z okazji 100- lecia Lotnictwa Wojskowego.

 

 

 

 

st.chor.szt. Robert Skowron


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych