BIP
1. SKRZYDŁO LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
KONDOR-18
14.06.2018
Od 11.06.2018 r. jednostki wojskowe 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego uczestniczą w ćwiczeniu taktycznym z wojskami Dowódcy 1. SLT KONDOR-18.

Część główna ćwiczenia rozpoczęła się 11.06.2018 r. W tym dniu jednostki wojskowe Skrzydła przystąpiły do realizacji pierwszego etapu ćwiczenia. Zgodnie z rozkazem bojowym Dowódcy 1. SLT, na tle przyjętej sytuacji taktycznej, rozpoczęli działania przygotowujące ludzi i sprzęt bojowy do wykonania manewru lotniczego. Drugi etap ćwiczenia polega na właściwym zorganizowaniu przemieszczenia do miejsc operacyjnego przeznaczenia. W ćwiczeniu biorą także udział, powołani do odbycia szkolenia, żołnierze rezerwy. Wykonują oni zadania związane głównie z zabezpieczeniem ochrony jednostek podczas prowadzonych działań oraz wsparciem niektórych elementów dowodzenia.

Oprócz wielu przedsięwzięć aplikacyjnych, symulujących realne sytuacje w ramach ćwiczenia Kondor-18, nasi piloci wykonują zadania bojowe podczas równolegle prowadzonych ćwiczeń SABER STRIKE-18 na Centralnym Poligonie Lotniczym w Nadarzycach i BALTOPS-18 na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce.

Tak szeroko zakrojone działania są okazją do wymiany doświadczeń oraz doskonalenia procedur w ramach współdziałania armii państw Sojuszu Północnoatlantyckiego.

 
 
Zdjęcia: Moment.photo i fotorobin

 

st.chor.szt. Robert Skowron


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych