BIP
1. SKRZYDŁO LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
Narodowe Święto Niepodległości w garnizonie Świdwin
11.11.2017
W piątek 10 listopada 2017 r. na placu apelowym odbyły się uroczyste obchody upamiętniające 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

   W uroczystości wzięli udział żołnierze i pracownicy resortu ON,   aby wspólnie uczcić wydarzenia, które miały miejsce dziewięćdziesiąt dziewięć lat temu. Podczas obchodów podkreślono jak ważna jest wolność i powinność zachowania jej dla przyszłych pokoleń oraz odczytano rozkaz o mianowaniu żołnierzy 1. SLT na wyższe stopnie wojskowe. Świętowanie zakończono defiladą.

     11 listopada 2017 r. po Mszy Św. w intencji Ojczyzny na Placu Konstytucji 3 Maja w Świdwinie, składając hołd naszym przodkom, złożono wiązanki kwiatów pod pomnikiem poświęconym Poległym i Pomordowanym Żołnierzom, Ofiarom Faszyzmu i Stalinizmu. W ceremonii udział wzięli żołnierze i ich rodziny, przedstawiciele władz samorządowych i mieszkańcy miasta.

      Tego samego dnia podobne uroczystości odbyły się w pobliskim Łobzie, gdzie delegacja wysokiej rangi oficerów złożyła wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Wdzięczności. Warto zaznaczyć, że każdy żołnierz uczestnicząc w szeregu przedsięwzięć organizowanych z okazji Święta Niepodległości z dumą obserwował powiewające biało-czerwone flagi.

 

 

 

 

 

st.chor.szt. Robert Skowron


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych