BIP
1. SKRZYDŁO LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
Dzień Podoficera
01.02.2017
30 stycznia 2017 roku miała miejsce pierwsza w tym roku, podróż historyczno-wojskowa, w której wzięli udział podoficerowie Dowództwa 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego.

Zgodnie z „Planem Zasadniczych Przedsięwzięć Dowództwa 1. SLT na I kwartał 2017 roku", 30 stycznia  2017 roku w ramach „Dnia Podoficera", odbyła się podróż historyczno-wojskowa dla podoficerów Dowództwa Skrzydła do m. Świdwin. Organizatorem przedsięwzięcia był Starszy Podoficer Dowództwa 1. SLT st. chor. szt. Zbigniew Michalak.

Tematem przewodnim podróży były walki w „Kotle Świdwińskim” 1945 r. Zgodnie z programem, uczestnicy przedsięwzięcia, oprócz możliwości obejrzenia wybranych obiektów zamku świdwińskiego, zapoznali się z wystawą poświęconą walkom toczonym w „Kotle Świdwińskim”. O wydarzeniach z marca 1945 r. w bardzo obrazowy sposób opowiedział przewodnik po miejscowym zamku, współtwórca wystawy, Pan Rafał Iwanicki. Podczas podróży w miejsca toczonych walk, podoficerowie oddali hołd poległym żołnierzom 1. Armii Wojska Polskiego zapalając znicze przed pomnikiem upamiętniającym ich ofiarę w walce z hitleryzmem.

 

 

 

 

Foto: st. chor. szt. Robert Skowron

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych