BIP
1. SKRZYDŁO LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
Podoficer i szeregowy Roku 1. SLT
28.11.2016
15 listopada 2016 roku komisja powołana rozkazem dziennym Dowódcy 1. SLT nr Z- 218/2016 dokonała wyboru podoficera i szeregowego roku 2016 r.

Tytuł  „Podoficera Roku 2016” został przyznany chor. Jacentemu BOCHRA z 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim, który spośród zgłoszonych przez jednostki wojskowe Skrzydła kandydatów, zyskał największe uznanie w oczach komisji.

Tytuł „Szeregowego roku 2016” przypadł w udziale szer. Markowi MARCINKOWSKIEMU z 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego Malbork.

----------------------------------

chor. Jacenty BOCHRA od momentu rozpoczęcia służby dał się poznać jako żołnierz wyjątkowo zdyscyplinowany i sumienny, którego charakteryzuje samodzielność i inicjatywa w działaniu. Ze szkolenia ogólnowojskowego i specjalistycznego otrzymuje oceny bardzo dobre. Posiada duży zasób wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu eksploatacji sprzętu wojskowego.

12 września 2016 roku, przebywając na lotnisku 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu uratował życie pracownikowi SUFO. Za swój czyn otrzymał pisemne podziękowanie od Dowódcy 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego.

chor. Jacenty BOCHRA jest Honorowym Dawcą Krwi. Dotychczas oddał jej ponad 7 litrów.

Z dużym zaangażowaniem podejmuje się działań szerzących poczucie patriotyzmu wśród społeczeństwa poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju uroczystościach organizowanych na terenie powiatu. Podczas przedsięwzięć organizowanych przez lokalne władze oraz placówki oświatowe 23. BLT organizuje stoisko promocyjne, przy którym chor. Jacenty BOCHRA promuje dobre imię jednostki oraz rodzaj wojsk poprzez przybliżanie społeczeństwu specyfiki służby wysokościowo - ratowniczej. 

chor. Jacenty BOCHRA systematycznie podnosi kwalifikacje zawodowe sukcesywnie uczestnicząc w szkoleniach spadochronowych odbywających się na różnych lotniskach. Do chwili obecnej oddał 310 skoków z różnych typów statków powietrznych.

----------------------------------

 

szer. Marek MARCINKOWSKI służy w kompanii usuwania zniszczeń lotniskowych od 3 lat.

Posiada  wykształcenie - wyższe magisterskie oraz bardzo dobrą ocenę z opiniowania służbowego.

Wykazuje duże zaangażowanie, profesjonalizm oraz wysokie umiejętności podczas wykonywania obowiązków służbowych. Osiąga bardzo dobre wyniki z egzaminów, ćwiczeń, szkoleń i strzelań. Wykazuje szczególną dbałość o powierzony sprzęt i mienie wojskowe.

W życiu codziennym prezentuje nienaganną postawę etyczno – moralną oraz wartości patriotyczne.

Czynnie angażuje się w działalność sportową: uczestniczył  jako  zawodnik reprezentacji Sił Powietrznych i 1. SLT w Futsalu – 2016 r., brał udział  jako sędzia w turnieju eliminacyjnym do II Wojskowego Pucharu Świata CISM w Omanie 2017 r. w piłce nożnej rozgrywanym w m. Augustdorf (Niemcy) – 2016 r., był zaangażowany w organizację Mistrzostw Sojuszniczego Dowództwa Sił Powietrznych NATO (HQ AIRCOM) w Europie w biegach przełajowych-  25-28.10.2016 r.

Poza służbą jest trenerem II klasy piłki nożnej - prowadzi szkolenie młodzieży w klubie Pomezania Malbork. Jest również sędzią piłkarskim PZPN na szczeblu III ligi - prowadzi szkolenia z zakresu przepisów gry w piłkę nożną, - uczestnik programu CORE POLSKA w sezonie 2015/2016 dla najbardziej utalentowanych sędziów piłkarskich. Znaczący wkład położył w pomoc i organizację imprez sportowych o charakterze charytatywnym dedykowanych dla rodzin żołnierzy zawodowych 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego pod patronatem Dowódcy Bazy, między innymi:

- 04.10.2015 r. zaangażowany w organizację imprezy sportowej „Bieg i marsz Po Zdrowie” dla Miłosza na dystansie 5 km, w którym wzięło udział ok. 200 biegaczy oraz ok. 40 maszerów;

- 25.10.2015 r. zaangażowany w organizację imprezy sportowej „Bieg i Marsz Po Zdrowie” dla Sylwii i Patryka w którym wzięło udział ok. 150 osób.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

foto: st. chor. szt. Robert Skowron

 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych