BIP
1. SKRZYDŁO LOTNICTWA TAKTYCZNEGO
AKTUALNOŚCI
Dzień Podoficera w 1. SLT.
25.10.2016
11 października br. miała miejsce, kolejna już w tym roku, podróż historyczno-wojskowa, w której wzięli udział podoficerowie Dowództwa 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego.

Zgodnie z „Planem zasadniczych przedsięwzięć Dowództwa 1. SLT na IV kwartał 2016 roku”, w dniu 11 października 2016 roku obyła się podróż historyczno – wojskowa dla podoficerów Dowództwa 1. SLT do m. Gdynia w ramach „Dnia Podoficera”. Organizatorem przedsięwzięcia był Starszy Podoficer Dowództwa Skrzydła st. chor. szt. Zbigniew Michalak.

Program podróży obejmował  zapoznanie z działalnością 3. Flotylli Okrętów i Komendy Portu Wojennego w Gdyni. Uczestnicy mieli możliwość przyjrzeć się z bliska warunkom służby na okrętach podwodnych i nawodnych będących na wyposażeniu Flotylli. Ponadto zostali zaproszeni do zwiedzenia okrętu – muzeum, ORP „Błyskawica”. Podoficerowie poznali również historię Wojskowej Składnicy Tranzytowej, którą przedstawił st. chor. szt. Tomasz Gackowski. Na zakończenie podróży jej uczestnicy zapalili znicz przed Pomnikiem Poległych Obrońców Westerplatte, oddając w ten sposób hołd żołnierzom, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny.

 

 

Tekst: st. chor. szt. Zbigniew Michalak
foto:st. chor. szt. Robert Skowron
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych